Egy este Fujima Rankoh-val és Sakurai Takakóval
Fujima Rankoh, aki világszerte népszerűsíti és tanítja a tradicionális japán táncot, a nihonbuyót ismét Budapesten látható.
A Japán Alapítvány társszervezésében megvalósuló estén a közönség három darabot láthat autentikus japán táncstílusban, a suodori stílusban, ami jelmez, paróka és smink nélküli, kimonóban és hakamában előadott táncot jelent.
Az est nyitótánca a klasszikus Oimatsu, amit maga a Fujima-iskola alapítója Fujima Kanbee koreografált az 1700-as években.
Ezt követően a Miyako-furyu shamisen zenére táncolt nagauta koreográfia látható, melyet Fujima Rankoh nagyanyja, Fujima Fujiko készített, aki női előadóként elsőként kapta meg az Élő Nemzeti Kincs jelzőt.
A zárótánc ötvözi a keletet és a nyugatot, Fujima Rankoh saját, Beethoven: Holdfény szonátája alapján készített koreográfiáján keresztül.
Fujima Rankoh Fujima Rankoh 1962-ben született Tokióban. Ötévesen kezdte el tanulni a nihonbuyo, a tradicionális japán tánc művészetét nagyanyjától, Fujima Fujikótól és édesanyjától, Fujima Rankeitől, rá egy évvel pedig már a színpadon is bemutatkozott. 16 évesen a Fujima iskola mestere lett. 25 évesen tanári engedélyt szerzett, azóta is számos tanítványa van, a kezdőktől a tanárokig. Aktív tevékenységet folytat világszerte, és széles körben bemutatja a tradicionális japán táncot előadások és workshopok formájában Észak- és DélAmerikában, Ázsiában, a Közel-Keleten és Európában. Számtalan díjat nyert, köztük a MEXT Művészeti Ösztönző Díját, valamint a Kulturális Ügyek Ügynökségének Nemzetközi Művészfesztiválján az „Új Csillag” díjat.
Sakurai Takako oszakai születésű tánckritikus. Rendszeresen ír kritikákat, beszámolókat és készít interjúkat olyan újságok és magazinok számára, mint a Nikkei Shimbun. Számos nemzetközi táncversenyen zsűrizett, mint a permi Nemzetközi Balettverseny (Oroszország) illetve a vicebszki Nemzetközi Modern Koreográfiai Fesztivál (Fehéroroszország). Tevékenykedett a Japán Kulturális Hivatal által szervezett Nemzeti Kulturális Fesztivál végrehajtó bizottságában, később ugyanezen fesztivál művészeti bírálói, majd művészeti tanácsadó bizottságában is vállalt szerepet.
Bővebb információ: https://nemzetitancszinhaz.hu/lepjen-be-a-tradicionalis-japan-tanc-csodalatos-vilagaba