A Fesztivál Akadémia Budapest, 2019. július 20-28 között rengeteg tartalmas koncerttel várja nyáron is a zeneszerető közönséget.

2019. július 20. (szombat)
Zeneakadémia, Nagyterem

NYITÓKONCERT

Rebel: Káosz
A Fesztivál Akadémia művészei és növendékei, Vecsei H. Miklós (színművész)
Vezeti: Kokas Katalin

Schubert: A-dúr zongoraötös (D. 667, „A pisztráng”)
Alina Ibragimova (hegedű), Kokas Katalin (brácsa), Enrico Bronzi (cselló), Knut-Erik Sundquist (nagybőgő), Dejan Lazic (zongora)

Alan Ridout: Ferdinánd, a bika
Vilde Frang (hegedű), Vecsei H. Miklós (színművész)

Vivaldi: „A négy évszak” hegedűversenyek, op. 8/1–4
Alina Ibragimova, Vilde Frang, Kelemen Barnabás, Kokas Katalin (hegedű), Lars Anders Tomter (brácsa), Maximilian Hornung (cselló), Knut-Erik Sundquist (nagybőgő), Davidovics Igor (lant), Dinyés Soma (csembaló)
Narrátor: Tompos Kátya

2019. július 21. (vasárnap)
Zeneakadémia, Nagyterem

Balogh Máté: Új mű (a Fesztivál Akadémia megrendelésére)
Maxim Rysanov (brácsa), Kokas Dóra (cselló), José Gallardo (zongora)

Brahms: a-moll trió, op. 114
Maxim Rysanov (brácsa), Kokas Dóra (cselló), José Gallardo (zongora)

Közös éneklés

Mozart: Esz-dúr zongoranégyes (K. 493)
Kokas Katalin (hegedű), Lars Anders Tomter (brácsa), Maximilian Hornung (cselló), Dejan Lazić (zongora)

2019. július 22. (hétfő)
Zeneakadémia, Solti Terem

J. S. Bach: c-moll triószonáta a Musikalisches Opferből (BWV 1079)
Dimitry Smirnov (hegedű), Kokas Dóra (cselló), Csalog Benedek (fuvola), Dinyés Soma (csembaló), Davidovics Igor (lant)

Bartók: 1. hegedű-zongora szonáta (BB 84)
Kokas Katalin (hegedű), José Gallardo (zongora)

Sosztakovics: g-moll zongoraötös, op. 57
Kelemen Barnabás, Sarah Christian (hegedű), Razvan Popovici (brácsa), Maximilian Hornung (cselló), Dejan Lazić (zongora)

2019. július 23. (kedd)
Zeneakadémia, Nagyterem

Beethoven: F-dúr hegedű-zongora szonáta, op. 24 („Tavaszi”)
Joshua Bell (hegedű), Dejan Lazić (zongora)

Bartók: 5. vonósnégyes (BB 110)
Kelemen Barnabás, Dimitry Smirnov (hegedű), Kokas Katalin (brácsa), Kokas Dóra (cselló)

Bartók: Magyar népdalok
Horti Lilla (szoprán), Balog József (zongora)

Dvořák: A-dúr vonóshatos, op. 48
Joshua Bell, Kelemen Barnabás (hegedű), Lars Anders Tomter, Maxim Rysanov (brácsa), Maximilian Hornung, Enrico Bronzi (cselló)

2019. július 26. (péntek)
Zeneakadémia, Solti Terem
III. Fehér Ilona Nemzetközi Hegedűverseny Ünnepélyes díjkiosztója és Gálahangversenye

Beethoven: D-dúr zongoratrió, op. 70/1 („Szellem”)
Augustin Dumay (hegedű), David Geringas (cselló), José Gallardo (zongora)

Mozart, Bach, Vivaldi hegedűversenyei
A III. Fehér Ilona Nemzetközi Hegedűverseny győztesei
Anima Musicae Kamarazenekar

2019. július 27. (szombat)
Zeneakadémia, Nagyterem

Tornyai Péter: Új mű a Fesztivál Akadémia megrendelésére
Dimitry Smirnov (hegedű), Szabó Balázs (orgona)

Bach: E-dúr hegedű-csembaló szonáta (BWV 1016)
Dimitry Smirnov (hegedű), Szabó Balázs (orgona)

Liszt: Via crucis
Klukon Edit, Ránki Dezső (zongora)

Blow, Händel és Bach áriái
Kovács Ágnes (szoprán), Katalin Kokas (hegedű), Jonathan Cohen (csembaló), Davidovics Igor (lant), Szilágyi Attila (nagybőgő)

Beethoven: A-dúr hegedű-zongora szonáta, op. 47 („Kreutzer”)
Kelemen Barnabás (hegedű), Dejan Lazić (zongora)

2019. július 28. (vasárnap)
Zeneakadémia, Nagyterem
ZÁRÓKONCERT

Schubert: e-moll fúga (D. 952)
Dejan Lazić, José Gallardo (zongora)

Mendelssohn: Esz-dúr vonósoktett op. 20
Shlomo Mintz (hegedű), Razvan Popovici (brácsa), Mon Puo Lee (cselló), a Fesztivál Akadémia növendékei

Boulez: Messagesquisse
Jonathan Cohen, Maximilian Hornung, Kokas Dóra, Mon Puo Lee, a Fesztivál Akadémia növendékei
Vezényel: David Geringas

Barokk ária
Kovács Ágnes (szoprán), Tóth Mónika (hegedű), Jonathan Cohen (csembaló), Davidovics Igor (lant)

Leclair: g-moll hegedűverseny, op. 10/6
Kelemen Barnabás, Tóth Mónika, Kokas Katalin (hegedű), Dimitry Smirnov (brácsa), Kokas Dóra (cselló), Szilágyi Attila (bőgő), Jonathan Cohen (csembaló), Davidovics Igor (lant)

A FESZTIVÁL AKADÉMIA BUDAPEST
2019-ES KÍSÉRŐPROGRAMJAI

Fotókiállítás
Dobos Tamás kiállítása, megnyitó 21-én vasárnap.

Előadások
Július 21. (vasárnap), 11:00–12:00 (Kupolaterem/X. terem)
Fazekas Gergely – Kurtág György operája
Július 22. (hétfő), 17:00–18:00 (Solti Terem)
Maxim Rysanov – Sosztakovics: Brácsaszonáta
Július 23. (kedd), 17:00–18:00 (X. terem)
Balog József – Lajtha László zongoraművei
Július 26. (péntek), 15:00–16:30 (Hagyományok Háza)
Dimitry Smirnov – Paganini: 24 caprices
Július 27. (szombat), 11:00–13:00 (Solti Terem)
Kelemen Barnabás – Bartók: Hegedűverseny
Július 27. (szombat), 16:00–18:00 (Solti Terem)
Klukon Edit–Ránki: Liszt-Satie-Dukay
Július 28. (vasárnap), 15:00–16:00 (Nagyterem)
Szabó Balázs: Orgonabemutató

Műismertető előadások
Az esti hangversenyek előtt Fazekas Gergely zenetörténész tart műismertető előadásokat.

Kerekasztal-beszélgetések
Káosz és teremtés – beszélgetés teológusokkal
Beszélgetés a historikus előadói gyakorlatról Jonathan Cohennel
Beszélgetés Shlomo Mintz-cel és David Geringasszal a zenei versenyekről
Beszélgetés Perényi Eszterrel a hegedűoktatásról

Színészek szobája (11:00-12:20)
Molnár Piroska Káosz és Harmónia
Tordai Teri: Káosz és Harmónia
Tompos Kátya
Vecsei H Miklós: július 20–21.
Eperjes Károly: Káosz és Harmónia

További információ és jegyvásárlás: https://fesztivalakademia.hu/